Inne

HISTORIA I FANTASTYKA + KONKURS

 

„Historia i fantastyka” to dziś pozycja nieco zapomniana. Konsument przygnieciony entym wydaniem starego, dobrego „Wiedźmina” mógł nie zauważyć tego tytułu z nazwiskiem Andrzeja Sapkowskiego na okładce. Książka to zapis autentycznego wywiadu, jaki Stanisław Bereś przeprowadził przed laty z legendarnym ojcem Geralta z Rivii. Tematów w utworze poruszono wiele. Dotyczyły one zarówno spraw osobistych i światopoglądowych, jak i kwestii dotyczących twórczości autora i jego inspiracji.

 

Stanisław Bereś zdając sobie sprawę z tego, z jak specyficznym rozmówcą ma do czynienia,  robi podczas tego wywiadu wszystko, by przyszły czytelnik zrozumiał, jak najwięcej ze słów Sapkowskiego. Dzięki świetnie poprowadzonej rozmowie, można o Andrzeju Sapkowskim dowiedzieć się naprawdę sporo. Znajdziemy tu m.in. informacje o tym dlaczego autor Wiedźmina ma taki a nie inny stosunek do spotkań z fanami jego twórczości, jakie były problemy z tłumaczeniami i co zagraniczni wydawcy chcieli w książkach zmienić. Beresiowi udaje się zdobyć też informacje o tym, która scena z Wiedźmina była tą pierwszą oraz skąd wzięły się imiona Leo Bonharta i uwielbianej przez fanów Ciri. Dla miłośników Trylogii Husyckiej też znajdzie się masa miodu i ciekawostek oraz garść informacji o tym, skąd pochodziła nienawiść recenzentów do tego tytułu.

 

historia-i-fantastyka-2

 

Jeśli drogi Czytelniku masz umysł nadal zapchany mrowiem własnych pytań do Pana Andrzeja Sapkowskiego, lub nigdy nie usłyszałeś odpowiedzi na te zadane na konwentach, to zdecydowanie jest to pozycja literacka dla Ciebie. Jeżeli chciałbyś wejść w posiadanie tej niezwykłej i wyjątkowej książki, przygotowaliśmy dla Ciebie konkurs… na czym polega? To proste! Musisz tylko:

 

– Polubić fanpage`a Rivski

– Udzielić odpowiedzi na pytanie konkursowe: „Jaki jest twój ulubiony cytat z książki A.  Sapkowskiego i dlaczego?”

– Polubienie konta Instagram rivski_official – nie jest w ramach konkursu wymagane, niemniej byłoby nam bardzo miło gdybyście zechcieli nas obserwować.

Odpowiedzi należy udzielać wysyłając e-mail o temacie „Konkurs” na adres kontakt.rivski@gmail.com
Szczegóły konkursu znajdują się tutaj Regulamin konkursu

 

 


Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za podjęcie walki w naszym konkursie!
Zwycięzcą została Aleksandra Łaniszewska
Gratulujemy! 🙂