Inne

Co obejrzeć w Halloween?

 

Jeżeli chcecie w jakiś sposób poczuć odrobinę tajemniczej aury Halloween, a nie koniecznie spodobały wam się propozycje maratonów grozy w multipleksach, to przygotowaliśmy dla was kilka filmowych propozycji. Wybierzcie coś dla siebie i siadajcie do seansu. Wesołego Halloween!

 


 

7469962-3

 

Hokus Pokus – jeżeli szukacie lekkiego, rodzinnego filmu o czarownicach, gadających kotach i trzystuletnich, chodzących zwłokach, to produkcja Kenny`ego Ortegi z 1993 roku jest skierowana właśnie do Was! Film opowiada historię trzech niesławnych sióstr Sanderson, czarownic z Salem, straconych przed trzema wiekami w karze za uprawianie czarów i wyssanie energii życiowej z małych dzieci. Niestety ignorancja nastoletnich bohaterów sprowadza, że siostry z powrotem wracają do świata żywych. Sarah Jessica Parker, Bette Midler i Kathy Najimy w swoich rolach wypadają rewelacyjne. Są złe, pokręcone i żądne zaprowadzenia na świecie nowej, diabelskiej władzy.

 

 

 

 

 

7130230-3

Miasteczko Halloween – film, który stał się wśród bajek wytwórni Disney swoistym symbolem Halloween, a protagonista, Jack Szkieleton jest dla Halloween tym, kim Święty Mikołaj jest dla okresu Bożego Narodzenia. Fabuła kręci się wokół przygód Dyniowego Króla, czyli Jack’a właśnie. Bohater postanawia odnaleźć „to coś”, którego brak mu w celebracji Święta Umarłych. W tym celu bohater przeprowadza eksperyment. Porywa Świętego Mikołaja i przygotowuje miasto do pierwszych w historii obchodów Gwiazdki, bo to w niej właśnie doszukuje się rozwiązania swojego problemu. Co z tego zamieszania wyniknie zobaczcie sami!

 

Bajka Tima Burtona to nie tylko wspaniałe widowisko, ale też pewne przesłanie. Jeśli jesteście miłośnikami twórczości tego niezwykłego twórcy lub szukacie ciekawej animacji, to śmiało możecie rezerwować wieczór na seans „Miasteczka Halloween”.

 

 

 

 

d12188bba8f0fe09e755160ea2d83509

Jeździec bez głowy – Jeśli bajki niekoniecznie są tym czego oczekujecie na Halloween to przejdźmy do kolejnej pozycji wyreżyserowanej przez Tima Burtona. Film opowiada historię nowojorskiego konstabla, Ichaboda Crane`a, który przez swoje umiłowanie do wiedzy i logicznego myślenia, zostaje „ukarany” i wysłany do niewielkiej osady odciętej od cywilizacji. Jego zadaniem jest rozwiązanie upiornej zagadki oraz schwytanie tytułowego Jeźdźca Bez Głowy.

 

Fabuła filmu nawiązuje do opowieści “The Legend of Sleepy Hollow”, autorstwa Washington’a Irvinga. Jest to znana amerykańska legenda osadzona w okresie kolonizacji holenderskiej. „Jeździec Bez Głowy” jest kwintesencją lekkiego filmu na Halloween – są tu dynie, upiory, wiedźmy, mrożące krew w żyłach zagadki oraz litry jadowicie czerwonej cieczy. Szukasz intrygującego i olśniewającego widowiska, z rewelacyjną obsadą i Johnnym Deppem w roli głównej? Łap za Jeźdźca Bez Głowy, siadaj przed telewizorem i ciesz oczy spektaklem.

 

 

 

 

 

viy_poster_goldposter_com_26Wij – rosyjski film fabularny z 2014 roku oparty na opowiadaniu Nikołaja Gogola o tym samym tytule. Sam film, co trzeba zaznaczyć na wstępie, nie jest bynajmniej kandydatem do Oscara, jednakże jest to pordukcja, której warto dać szansę. Pomimo lekko chaotycznego scenariusza, produkcja ma do zaoferowania kilka naprawdę interesujących walorów. Przede wszystkim jest to film całkowicie nieamerykański, do czego szeroka widownia raczej nie jest przyzwyczajona. Nie ma tu wampirów, duchów ani mumii. Panteon szkarad i dziwactw uprzykrzających życie głównym bohaterom został przesunięty na wschód. Znajdziemy tu strzygi, mamuny, z tytułowym wijem na czele.

Johnatan Green, kartograf i miłośnik techniki, razem ze swoim niesamowitym “parowym gabinetem” staje się naocznym świadkiem bardzo tajemniczych wydarzeń dręczących pewną wioskę na odludnej prowincji. W trakcie podróży spotyka dwóch mężczyzn, strapionych zaginięciem ich towarzysza i kamrata. Nieszczęśnik czuwał przy ciele córki miejscowego setnika, w starej cerkwi. Po spędzonej tam nocy słuch o nim zaginął. Kiedy Johnatan przybywa do wioski strapiony setnik zleca kartografowi naniesienie na mapę zapomnianej świątyni, do której nikt nie śmie się zapuszczać. Ciekawostką jest, że produkcja, choć całkowicie rosyjska, ubarwiona została występami dwóch brytyjskich aktorów – Jasona Flemyng’a oraz znanego z serialu “Gra o Tron” Charlesa Dance’a.

 

 

 


Tytułowa ilustracja – Scaaary movie by NikiVaszi
nikivaszi.deviantart.com