Inne

Fantastyka – co nowego w księgarniach #1

 

W ostatnim czasie pogoda nas nie rozpieszcza. Zdaje się, że jedynym rozsądnym wyborem na dżdżyste wieczory jest ciepła herbata i ciekawa książka. Dlatego przygotowaliśmy dla was kilka ciekawych pozycji, które zawitają do księgarni w listopadzie, na pewno znajdziecie tu coś dla siebie!

 


 

__b_9788375762976

 

Bestiariusz 2, czyli o nieznanych biziach, kadukach i samojadkach

Kontynuacja fantastycznej książki o fantastycznych stworach. Paweł Zych i Witold Vargas zapraszają tym razem do zapoznania się z trochę zapomnianymi istotami, które nie goszczą zbyt często na kartach opowieści, a które licznie zamieszkiwały tereny przedrozbiorowej Polski – Mazur, Śląska czy Pomorza. Nie brak też reprezentantów zza naszej wschodniej granicy.

Tytuł to gratka dla każdego miłośnika bajd i legend, strzyg, samojadków i baboków. Jeszcze raz otrzymujemy pięknie ilustrowany album, pełen ciekawostek i tajemniczych stworzeń.

 

02.11.2016
Wydawnictwo BOSZ
Paweł Zych, Witold Vargas

 

 


 

opowiesc-o-kullervo-tolkiena-w-listopadzie-_bw77488

 

Opowieść o Kullervo

J.R.R. Tolkien znany był ze swego ogromnego zamiłowania do rozpoczynania nowych projektów. Niestety, z winy swego pisarskiego perfekcjonizmu, wielu z nich nigdy nie doprowadził do ostatniego akapitu, wciąż poprawiając i udoskonalając swoje teksty. Tym samym Tolkien pozostawił po sobie liczne skrawki całkowicie nowych opowieści…

W listopadzie wydana zostanie nowa książka Tolkiena – Opowieść o Kullervo. Historia uznawana za jedną z najmroczniejszych i najtragiczniejszych, jaka wypłynęła spod ręki Tolkiena. Bohaterem opowieści jest tytułowy Kullervo, zwany także „Nieszczęsnym”. Chłopak wychowuje się w gospodarstwie swego wuja, Untamo, który zabił mu ojca, porwał matkę, a jego samego próbował w dzieciństwie pozbawić życia, aż trzy razy.

 

08.11.2016
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
John Ronald Reuel Tolkien

 

 


 

 

george-r-r-martin-dzikie-karty-tom-5-brudne-gry-cover-okladka

 

Brudne gry

W miesiącu poprzedzającym Boże Narodzenie, ciekawych pozycji w księgarniach nie zabraknie. Kolejną lekturą wartą uwagi będzie kolejna część cyklu „Dzikie Karty” – serii stworzonej przez znanego wszystkim “ojca smoków”  George’a Martina.

“Brudne gry” rozwijają wątek wojny pomiędzy mafią i Widmowymi Pięściami. Przemoc wyrwała się spod wszelkiej kontroli i nawet asowie i dżokerzy są zmuszeni połączyć swe siły i ruszyć do walki z siłami świata przestępczego.

 

21.11.2016
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
George R.R. Martin

 

 


 

222

 

Magiczne istoty

Kolejny przedstawiciel coraz liczniejszej rodziny bestiariuszy. Ta pięknie zilustrowana książka pozwoli wam poznać „od kuchni” świat fantastycznych stworzeń, jakie zamieszkują karty licznych legend i bajek z całego świata. Wśród mrowia ciekawostek znajdziecie takie, które pozwolą wam zrozumieć dlaczego gryfy zbierają klejnoty zwane agatami, jak ugasić smoczy płomień oraz w jaki sposób psotne elfy mogą napsuć człowiekowi krwi wywołując u niego senne koszmary.

 

09.11.2016
Wydawnictwo Galeria Książki
Holland Simon

 

 


 

gra-o-tron-edycja-ilustrowana-b-iext46053243

 

Gra o tron – wersja ilustrowana

Propozycja zarówno dla fanów serii, jak i osób które dopiero chcą zacząć przygodę ze światem wykreowanym przez George R.R Martina. Półki w księgarniach uginają się pod książkami z serii „Pieśń lodu i ognia”, czy to ze starymi okładkami, czy tymi serialowymi. W całym tym „martinowym” szaleństwie pojawiła się nowa i bardzo interesująca propozycja – wydanie ilustrowane „Gra o Tron”.

 

21.11.2016
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
George R.R. Martin